Zkus si neco najit o tom pohodovym zivote na promrzle Sibiri. Jak se tam boji obycejne zavady na aute nebo lehke nehody, protoze nez prijede pomoc, tak umrznou. Pred horkem se sice neschovas, ale maloktery horko te zabije. Zima te zabije i v Cesku, natoz nekde vic na severu. Ostatne minimalni zalidnenost arktickych koncin mluvi sama za sebe, takze dal nema smysl se bavit.
| 11:41:34 1.2.2019 | INTERNÍ PŘÍSPĚVEK
Pro zobrazení příspěvku se přihlašte.
Robo | 11:32:51 1.2.2019
Už asi trochu stárnu a moudřím, takže se nehodlám přít o zcela jasných věcech jen proto, abych se přel. Nikomu neberu, jestli má radši teplo nebo zimu, to je subjektivní věc.
Ale je zcela zřejmý, že v oblasti s extrémní zimou žije mnohem míň lidí, protože to je pro člověka daleko zhoubnější prostředí než extrémní teplo a pro ochranu před zimou potřebuješ daleko víc. Kolem rovníku žijí stamiliony lidí, protože jim stačí přístřeší a přístup k vodě (kterej bohužel spousta lidí stejně nemá), zatímco abys žil v chladu, tak potřebuješ kvalitní obydlí, oblečení a infrastrukturu. Taky proto patří obrovská oblast Sibiře nebo Kanady k nejmíň obydleným oblastem světa. Na poušti se sice taky moc nežije, ale jinak jsou i hodně horký oblasti obydlený mnohem víc, protože se tam dá žít. V severní Kanadě, na Sibiři, v Grónsku nebo na Antarktidě žije jen hrstka lidí, proč asi?
Druhá věc je, že vinou zimy můžeš umřít třeba i v Česku. Stačí, aby ses provařil nalitej cestou z hospody nebo zabloudil v zimě horách, a do rána je po tobě. Abys zemřel vinou horka, tak bys musel dělat nevím co, aby se ti to stalo (když nepočítám zamknutí v přehřátým autě, to je stejná blbost jako jít nahej na mráz). Prostě pokud nemáš nějaký závažný zdravotní problémy, tak v Česku na horko neumřeš, zatímco v zimě pokaždé dost lidí umrzne.
| 11:11:49 1.2.2019 | INTERNÍ PŘÍSPĚVEK
Pro zobrazení příspěvku se přihlašte.
Robo | 10:58:03 1.2.2019
Srovnavat pocet umrti v USA a Indii je teda slusnej ulet Kdyby bylo minus padesat v Indii, tak tam umre pulka populace.
| 10:30:56 1.2.2019 | INTERNÍ PŘÍSPĚVEK
Pro zobrazení příspěvku se přihlašte.
Robo | 10:20:52 1.2.2019
To jo. Zvlast, kdyz se podivas, kolik zapasu a minut ti jeho mladi odehrali. Treba Plzen ma takovy pasry jen dva, ale oba jsou plnohodnotnou soucasti tymu. U LZ mi prijde, ze je kolikrat nasazuje jen proto, aby si udelal carku a pak se mohl ohanet podobnyma clankama.
| 9:50:03 1.2.2019 | INTERNÍ PŘÍSPĚVEK
Pro zobrazení příspěvku se přihlašte.
Robo | 9:34:56 1.2.2019
Rozi | 22:39:12 31.1.2019
Takže robova chyba
Robo | 22:38:10 31.1.2019
Co neni napsany aspon trikrat, to neplati, takze to moje chyba nebyla
Vojta | 20:30:11 31.1.2019
Hm, v sobotu mame exkuzivni moznost Na becku jsme s temi souperi stejne meli 0 bodu, cili horsi to byt nemuze
Rozi | 19:08:20 31.1.2019
Takže robova chyba
Rozi | 17:39:11 31.1.2019
Takže robova chyba
Robo | 16:37:27 31.1.2019
Já bych asi stejně nemohl, pač budu do večera muset hlídkovat, co vyleze kolem Čiliaka...